انهار
انهار
مطالب خواندنی

فتاوای آیت الله العظمی وحید خراسانی (مدظله)

بزرگ نمایی کوچک نمایی

 

استمناء

سؤال 493 : می‌خواستم بدانم اگر همسرمان مشکل جسمانی یا شرعی داشته باشد میتوانیم استمنا کنیم یا باز حرام می‌باشد؟

جواب:استمناء مطلقـاً حرام است مگر اینکه به توسط همسر باشد.

استمناء (خود ارضائی) بانوان

سؤال 494 : حکم استمناء برای خانمها چست؟

جواب:د رحرمت استمناء فرقی بین زن و مرد نمی باشد.

ملاعبه بدون قصد استمناء

سؤال 495 : آیا بازی کردن و ملاعبه در صورتی که منی بیرون نیاید و قصد استمناء هم نداشته باشد، جایز است؟

جواب:در فرض مذکور ملاعبه شخص با خودش اگر به قصد تحریک شهوت باشد بنابر احتیاط واجب ترک شود.

راه درمان خود ارضائی

سؤال 496 : جوانی هستم که مبتلا به خود ارضائی شده ام، چه راهی برای درمان خود ارضائی پیشنهاد می شود؟

جواب: اينكه شما گرفتار اين مفسده شده ايد، قابل حل است.چون يک خصوصيت بسيار مهم ومفيد و ارزشمند هنوز در شما باقی است،وآن اينكه شما عمل بد خود را بد می‌بينيد، وای بحال كسانی كه عمل بد خود را خوب می‌بينند (زيّن له سوء عمله). شما با اين خصوصيت می‌توانيد گذشته را جبران كنيد، و در آينده يک شخصيت مفيد باشيد. پيشنهادات كلی: 1 - سعی كنيد نماز خود را اول وقت بخوانيد. 2- بعد از نماز صبح دعای عهد را كه آخر مفاتيح است بخوانيد، و توسل به صاحب خود ولی عصر0 داشته باشيد. 3- اول صبح پنج مرتبه آية الكرسی را بخوانيد. نسبت به خود ار ضايی: با پزشک مشورت كنيد. ورزش بيشتر بنماييد. خود را به خواندن داستان انبياء و بزرگان مشغول كنيد. در صورتی که توانایی جسمی داشته باشید روزه مستحبی بگیرید. از مطالعه و فکر و هرچه که موجب تحریک شهوت می‌شود دوری کنید. از معاشرت با اشخاص آلوده اجتناب نموده و با دوستان متدین همنشینی و رفاقت داشته باشید. در مجالس دینی و مذهبی و مجالس اهل بیت( شرکت کنید. سعی كنيد وقت اضافه‌ای برای شما باقی نماند. بعد از خستگی کامل به رختخواب بروید. وسائل و مقدمات ازدواج خود را فراهم آورید، خداوند به شما کمک خواهد فرمود.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -