مطالب خواندنی

حل مشکل بچه دار نشدن (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و قبولی طاعات و عبادات. خدمتتان عرض کنم آیا اگر زن و شوهری بچه دار نشوند و ایراد از زن باشد از لحاظ شرعی و قانونی مرد میتواند با رضایت همسرش زنی را صیغه نموده و با او شرط کنند که برای آن مرد بچه دار شود و برود و بچه به نام زن اول بخورد.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب چنین شرطی عقلاً و اخلاقاً پسندیده و زیبنده مؤمن نیست و نباید زن و مردی برای رسیدن به خواسته هایشان زن بیچاره ای را در دامی گرفتار کنند و حقّ مادری را که خدا به او عطا فرموده از او منع و سلب کنند زیرا مهر فرزند و مادر فطرتاً در وجود مادر و فرزند قرار دارد.
اگر واقعاً زنی بچه دار نمیشود و ایراد از زن باشد مرد میتواند با انجام وظایف اخلاقی نسبت به همسرش برای بچه دار شدن ازدواج موقت یا دائم کند. یاحقّ.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -