مطالب خواندنی

حکم شرعی رطوبت مشکوک (مرجع تقلید آیةالله سیستانی)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال رطوبتی که منی نیست و کاملا شبیه آب می باشد و بدون دخول فقط با کمی تحریک مرد حتی بدون اینکه ارضا شود از مرد خارج می شود چیست؟ آیا نجس است ؟آیا باعث بارداری می شود؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی سیستانی(مدظله)
جواب آن رطوبت نجس نیست و منی نمیباشد. یاحقّ.

سوال با تشکر از پاسـخگویی سریعتان، پس این رطوبتی که از همسرم خارج می شود ولی به دلیل حیض بودن من امکان نزدیکی نبوده و فقط کمی بی رنگ است اگر نجس نیست پس غسل هم ندارد؟ این رطوبت اگر منی یا ادرار نیست پس چیه؟!

جواب آن رطوبت نجس نیست و منی نمیباشد و غسل هم ندارد. فقط رطوبتی که ادرار یا منی یا خون باشد نجس هست و رطوبتهای مشکوک پاک هستند. یاحقّ.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -