مطالب خواندنی

حکم شرعی لیزر درمانی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام. آيا ليزر درماني (براي حذف موهاي زائد) ناحيه شرمگاهي (تناسلي) توسط پزشك خانم از لحاظ شرعي مشكل دارد؟ آيا آيت اله مكارم شيرازي سايتي به اين شكل براي پاسخگويي به مسائل شرعي دارند يانه؟سايت ايشان را بنويسيد
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب دخترم، اولا نیازی به این کار نیست زیرا ما خداوند متعال را حکیم میدانیم و حکیم کسی است که کارهایش بر اساس منفعت و حکمت است و برای بندگان خدا در آن خیر و صلاح است. بنده و جنابعالی خبر نداریم که در رشد این موها در بدن چه آفاتی از بدن دفع میشود و برطرف کردن این موها برای همیشه ممکن است موجب آسیب رساندن به کلیه بدن شود. بنابراین از انجام چنین کاری صرف نظر کنید.
ثانیا اگر قصد چنین کاری دارید باز هم خلاف شرع است زیرا درست است که این عمل توسط هم جنس انجام میشود ولی هم جنس شرعا مجاز نیست به عورت هم جنس خود نگاه کند. مگر اینکه انجام عملی ضرورت معالجاتی و پزشکی داشته باشد، نه عملی که به خاطر زیبایی و مانند آن میشود. یاحق
سایت آیة الله العظمی مکارم شیرازی:
www.makarem.ir

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -