مطالب خواندنی

جرم نجاست (مرجع تقلید آیةالله سیستانی)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال بعضی اوقات در اثر جنب شدن، و نجس شدن لباس زیر، پس از شست و شوی کامل لباس زیر هنوز لک های سفید رنگ منی روی لباس باقی میمونه.
1- آیا این لک نجس است یا به دلیل اینکه شت و شو شده پاک هست؟! در واقع اون جرم نجاست مهم است که از بین رفته یا همین لکه هم نجس است؟
2- وقتی ماده ی چسبنده که بر اثر تصورات شهوت انگیر از فرد خارچ میشه و با آمادگی قبلی و از قصد نبوده و باعث لک هم روی لباس میشوند پاک است یا نجس و منجر به غسل میشود؟
3- آیا  استبراء از بول اگر هر روز انجام شود ار لحاظ پزشکی برای فرد و اندام تناسلی مشکلی به وجود خواهد آورد؟!
مرجع تقلید: آیت الله سیستانی(مدظله)
جواب 1- اگر یقین به برطرف شدن رطوبت منی داشته باشید پاک است و اگر یقین ندارید به نجاستش باقی است.
2- رطوبتی که در اثر تصورات شهوت انگیز با لذت خارج می شود نجس نیست و منی نمی باشد و غسل ندارد مگر انکه ان رطوبت با جستن و شهوت خارج شود و پس از خارج شدن بدن سست شود در این صورت منی است و غسل دارد.
3- استبراء موجب سلامت بدن هست و اشکال در بدن نمی شود. یاحق


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -