مطالب خواندنی

شستن لباس نجس با ماشین لباسشوئی (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام در مورد حکم تطهیر لباسشوییهای تمام اتوماتیک آقای خامنه ای فرموده اند که اگر بعد از برطرف شدن عین نجاست از لباس ها، آب به تمام لباس ها و تمام قسمتهای لباسشویی برسد لباس ها پاک می شوند. البته در لباسشویی ما ابتدا یکبار آب وارد لباسشویی می شود و بعد از شسته شدن لباسها با پودر، آب خالی شده و بار دیگر آب وارد وارد می شود که اینبار چون کف وجود ندارد و یا به قدری کم است که موجب مضاف شدن آب نمی شود با خالی شدن آب دوم عین نجاست لباسها برطرف شده و با پر و خالی شدن آب سوم لباسها تمیز می شوند اما قسمتی از درب لباسشویی هست که لباسها به آن برخورد می کنند اما نمی دانم آب به آنجا می رسد یا نه. در این صورت حکم چیست؟ اگر حکم به تطهیر نباشد آیا می توان اینگونه نتیجه گرفت که حتی اگر لباسها متنجس اول باشند پس درب لباسشویی متنجس دوم می شود و پس از پاک شدن لباسها حتی اگر آب به درب نرسد و ان پاک نشود لباسهای تمیز در برخورد با درب، متنجس سوم می شوند و چون متنجس سوم، چیز دیگری را نجس نمی کند این لباسها را می توان پوشید و بدن نجس نمی شود ولی برای نماز باید لباس دیگری پوشید؟
مرجع تقلید: آیت الله خامنه ای(مدظله)
جواب اگر بعد از زوال عين نجاست، آب متصل به لوله در داخل ماشين لباسشويى (بارعایت تعدد در شستن لباس با آب قلیل) به لباس‌ها و همه قسمت‏هاى داخل ماشين برسد و از آن جدا و خارج شود، محکوم به طهارت است. یاحقّ.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -