مطالب خواندنی

حکم دختری که تازه خون می بیند مرجع تقلید آیةالله العظمی مکارم شیرازی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال باسلام دختری ۱۴ ساله هستم و حدود یه ماه پیش برای اولین بار ۱ روز و نصفی خون دیدم الان هم ترشحاتی قهوه ای رنگ می بینم میخواستم ببینم نماز بر من واجب هست یا نه؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 

جواب:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
وقت شما به خیر و تشکر از اعتمادتان به سایت انهار.
دخترم هر گاه خون شرایط حیض را نداشته باشد استحاضه است و با داشتن خون استحاضه واجب هست نماز خوانده شود اما زمانی که خون شرایط حیض را داشته باشد عبادت کردن جایز نیست و حرام است.
شرایط حیض:
۱- خون گرم و تازه باشد.
۲- رنگ خون تیره باشد و روشن نباشد.
۳- خون کمتر از سه روز و بیشتر از ده روز نباشد.
۴- خارج شدن خون همراه با فشار و درد و سوزش باشد.
بنابراین اگر خون شرایطی را که گفته نداشته باشد یعنی خون کهنه و سرد باشد و رنگ آن روشن باشد و کمتر از سه روز مثلا یک روز یا دو روز باشد و با فشار و درد و سوزش همراه نباشد چنین خونی خون استحاضه هست. یاحقّ.  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -