چگونه به امام زمان نزدیک شوم؟

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام خسته نباشید می خواستم بگم چطوری میشه به امام زمان(عج) نزدیک تر شد و با اقا ملاقات کرد باید چه کارهایی انجام بدهیم ، چه دعاهایی بخونیم و نماز و غیره لطفا کامل توضیح دهید اگه زحمت نیست ممنون یاعلی

جواب پسرم امام زمان (علیه السلام) پدري مهربان و دلسوز است، امام همه شيعيان را دوست دارد و براي هدايت و سعادتشان دعا مي‌كند. البته حضرت کسانی را بيشتر دوست دارد كه مي‌كوشند افرادي صالح و با معنويت باشند.
با رعايت موارد زير، مي‌توان به آن حضرت نزدیک شد:
1. از نظر علمی هر روز بر معرفت ديني خود بيفزاييم و در جلسات سخنراني و علمي شركت كنيم و در شناخت مقام امامت و شخص امام زمان(علیه السلام) کوشش کنیم.
2. از نظر عملی به واجبات عمل کنیم و کارهای حرام را ترک کنیم. معصيت، حضرت را آزرده دل میکند و وقتي پرونده اعمال به محضرشان برده مي‌شود، از ما دلگير مي‌گردد.
عزیزم بهترين راه نزديك شدن به آن حضرت جلب رضايت ايشان است، یعنی هر كس هر شغل و وظيفه‌اي كه دارد، آن را به دقت و سلامت انجام دهد. شما كه محصل هستيد، بهترين كار تلاش و درس خواندن عميق و صحيح است، كسي كه وظيفه خود را ترك كند يا ناقص انجام دهد و در عوض آن بخواهد كار نيك ديگري انجام دهد، راهي كج رفته است.
تلاش کنید با حضرت ارتباط معنوي داشته باشید؛ يعني، بكوشيد هميشه به ياد امام زمان(علیه السلام) باشيد صبح را با دعاي عهد شروع كنيد، در نماز‌هايتان براي آن حضرت دعا كنيد، دعاي فرج را در هر فرصتي بخوانيد. دعاي ندبه، زيارت آل ياسين و دعاهاي ديگر را با توجه به معنا و حضور قلب بخوانيد، صدقه دادن براي سلامتي ايشان، زيارت از طرف ايشان و دعا براي سلامتي و تعجيل فرج آن حضرت، شركت در مراسم منسوب به ايشان و ... راه‌هاي ايجاد ارتباط معنوي با امام است و مي‌توان بعد از مدتي آثار بسيار مثبت آن را ديد و اين خود نشان دوست داشتن امام است. اما باز تاكيد مي‌شود همه اين كارها بعد از ترك گناه و عمل به وظيفه و نقش خويش در جامعه و خانواده اثر بخش است؛ وگرنه پوستي بي مغز و خاصيت خواهد بود.
*****
عزیزم؛ برای رسیدن به قرب خدا و آقا امام زمان علیه السلام و خیر و خوشبختی و موفقیّت در زندگی و برکت و رزق و روزی فراوان و سلامتی؛ چند توصیه به شما دارم:
1- گناه نکنید.
گناه، دل را ويران مي‌كند، دلي كه حرم و خانة خداست؛ گناه آن را نابود و قواي معنوي را تضعيف و ريشه&z