مطالب خواندنی

طهارت مبلی که با عرق بدن نجس شده (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال اگر بدن انسان نجس باشد و به واسطه عرق کردن و یا رطوبت دیگر،رطوبت از دو عدد لباس زیر و رو رد شده و به مبل یا چیز دیگری سرایت کند، آیا مبل نجس میشود و یا حکم دو واسطه دارد و نجس نیست.ممنون.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب اگر در نجس بودن بدن یقین دارید و در عرق و رطوبت بدنتان نیز یقین دارید و در رسیدن عرق به نجاست و سرایت آن به لباس و از لباس به مبل یقین دارید مبل نیز نجس میشود. ولی اگر یقین به موارد مذکور ندارید و وسواسی هستید و یا خیال میکنید که به مبل رسیده است مبل محکوم به نجاست نیست. یاحقّ.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -