مطالب خواندنی

آب کشیدن لباس نجس در تشت (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال داخل تشتي مقداري آب بود كه بوسيله بول نجس شد آب را بيرون ريختم و لباسهايم را داخل تشت گذاشتم و يكبار لباسهايم را شستم طوري كه آب از تشت سرازير شد آيا در اينصورت لباسهايم و تشت پاك مي شوند؟ منظورم اين است كه داخل تشت كه قبلا بوسيله عين بول نجس شده بود مشكلي پيش نمي آورد؟ لازم به ذكر است كه لباسهايم از قبل نجس بود ولي عين نجس در آنها وجود نداشت.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
جواب اگر آب از شیر داخل تشت ریخته میشده و در لباسها عین نجس نبوده همین که با دست لباسها را در حالی که شیر باز بوده جابجا کرده اید لباسهای نجس پاک است چون خارج کردن غساله به این است که یا با فشار از لباس خارج شود و یا با پامال کردن و یا با دست آب موجود در لباسها جابجا شوند. یاحقّ.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -