مطالب خواندنی

حکم خونی که در دهان است

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام من وقتی غذا می خورم بعضی وقت ها به علت نرمی لثه کمی لثه هایم خون می آید البته نه همیشه با گاز ز دن مثلا.من هر وقت حس می کنم کمی لثه ام سوزش پیدا کرد می گو یم که خون آمده وتمام توجه ام به این می رود که غذایی که به آن قسمت زده شده به لب بیرونی ام نخورد که اکثرا هم می خورد و من دهانم را آب می کشم.البته خونی که می آید در بد ترین حالت هم کنار لثه مانده و جاری نیست لطفا من را راهنمایی کنید خیلی روی این موضوع وسواس شده ام و روزی چندین بار دهانم را می شویم .می دانم که خون مستهلک در آب دهان پاک است اما اگر غذا همان لحظه ای که به آن برخورد می کند به لب بیرونی برخورد کند چگونه متوجه شویم که غذا خونی شده یا نه؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب خونی که از پای لثه ها خارج شود اگر کم باشد به طوری که در آب دهان مستهلک شود و از بین برود پاک است و نیازی به آب کشیدن دهان نیست. بنابراین غذا یا چیزی هم که داخل دهان شده نجس نمی باشد.  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -