مطالب خواندنی

حالت تهوع و بالا آوردن با زبان روزه

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام . من باردارم و با مشورت دکتر اجازه روزه گرفتن را گرفته ام اما به خاطر حالت تهوع شدید ( که البته به خاطر خالی بودن معده تشدید میشود) مدام ترش می کنم و بالا می آورم و به خاطر فشار به مری ٰ مویرگ آن پاره میشود و خون هم بالا میآید طوری که بوی خون ته حلق باقی میماند. آیا با وجود این مسئله خون و بالا آوردن روزه من صحیح است یا خیر؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب دخترم اگر کار شما در ایجاد حالت تهوع و قی کردن عمدی باشد روزه باطل است ولی باید روزه را نگه دارید و پس از ماه مبارک قضای ان را بگیرید. اما اگر عمدی نباشد و به صورت اتفاقی باشد روزه باطل نمی شود ولی باید مراقب باشید که اگر چیزی به دهان رسید عمدا فرو ندهید زیرا فرو بردن عمدی آن موجب باطل شدن روزه است و البته اگر سهوا فرو رود اشکال ندارد. یاحق  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -