مطالب خواندنی

محرمیت زن شوهردار با مردی دیگر (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال شوهر زنی 15 سال محکوم به حبس شده و در حال حاضر 20 ماه میگذرد و شوهر هیچگونه خرجی به زن نداده و نزدیکی هم نداشته اند. آیا این زن و شوهر محرم هم هستن؟ آیا زن میتواند بدون اینکه طلاق بگیرد با فرد دیگری صیغه محرمیت بخواند و به محرمیت او در آید؟
مرجع تقلید: آیت الله خامنه ای(مدظله)

جواب 1- محرمیت زن و شوهر به قوت خود باقیست و دوری از همسر موجب خدشه بر محرمیت نمی شود.
2- چنین زنی ولو همسرش را مدت ها نبیند اما زن شوهر دار محسوب می شود و عقد او صحیح نیست و ارتباط و آمیزش با غیر شوهر زنا محسوب میشود. یاحق  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -