مطالب خواندنی

وسواس در خون بودن رطوبت

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال من شخصي وسواسي هستم كه خودم و اطرافيانم متوجه اون شدم
و ميدونم رفتار من باديگران فرق دارد
اما از بعضي راه ها نميتونم خودم رو قانع كنم
مثلا در رساله اقاي سيستاني امده
اگر يقين فرد وسواسي در عرف مردم به جا نباشد نبايد اعتنا كند
ولي امن كه نميتونم توي هر كاري مساله رو از ديگران بپرسم واگر بنا به عقل خودم بگذاريد من ديگه تشخيص دادن براي خودم خيلي سخت شده
يا مثلا از نظر من در عرف مردم خيلي از مردم اصلا از اصل پاكي وطهارت خبر ندارند
گاهي وقتها فكر ميكنم من براي فرار از حقيقت واقعي دارم از نجاست فرار ميكنم
ايا من ميتونم نسبت به مساله نجاست
بيخيال باشم به طور مثال من هروقت دستم زخم ميشود و خون ميايد اصلا نميتوانم به يك يا دوبار شستن اون اكتفا كنم و همش فكر ميكنم هنوزخون روي زخم من هست و حتي گاهي اوقات پنبه يا پارچه روي زخم ميگذارم ميبينم بله رنگش سرخه
خلاصه اينكه ازتون خواهش ميكنم منو در اين مورد راهنمايي كنيد

جواب پسرم! البته که نباید نسبت به مسأله نجاست بی خیال شد ولی نجاسات زیر شیر آب با یک بار شستن و برطرف شدن عین نجاست پاک می شود و شما پس از برطرف شدن لازم است به وسیله دستمال یا پنبه زخم را آزمایش کنید که دارای خون است یا نه مقداری دارو مثل پماد بر آن بمالید تا اولا زخم بهبودی پیدا کند و ثانیا پس از دقایقی خون آن بند آید و تمام سلول های بریده شده در اثر معالجه با پماد بسته شود. ولی دلیلی ندارد که شما نتوانید به یک یا دو بار شستن اکتفا نکنید! نسبت به طهارت نجاسات باید مثل مردم معمولی رفتار کنید. صبر کنید تا هر چه خون می خواهد بیاید پس از مدتی و بند آمدن خون آرام دست خود را بشویید و پی کار خود بروید.
به شما تاکید می کنم حتما حتما وسواس را ترک نمایید. یاحق  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -