مطالب خواندنی

طهارت بدن از نجاست ادرار و مدفوع (مرجع تقلید آیةالله شبیری زنجانی)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و عرض خسته نباشید ما در لندن زندگی میكمنیم و اینجا مانند ایران نجس و پاكی را رعایت نمی كنند. اینجا توالت ها شلنگ و اب برای شستشو ندارند لطفا بفرمایید چگونه می توان طهارت گرفت. مخصوصا در محل كار كه از صبح تا عصر انجا هستیم و نمی توان خارج شد و امكان بردن وسیله ای برای طهارت گرفتن را ندارم. حتی كف توالت و دستشویی در خانه پاركت و چوب است و اصلا امكان آب كشیدن هم نیست . من چگونه میتوانم اگر كف توالت نجس شد انجا را ابكشی كنم.
مرجع تقلید: آیت الله شبیری زنجانی(مدظله)
جواب دعا میکنم خدای مهربان همه ی شمایی را که در غربت زندگی میکنید در پناه خود حفظ کند و مواظب خودتان باشید.
1- میتوانید در محل کار محل نجس را با چیزی مثل دستمال کاغذی تمیز کنید ولی پس از انکه به منزل رفتید با اب محل نجس را اب بکشید.
2- در صورتی که کف توالت و دست شویی نجس شد اگر چوب ها رنگ وروغن باشد که اب را به خود نگیرد پس از بر طرف کردن عین نجاست اگر یک بار شلنگ بگیرید پاک میشود ولی اگر شلنگ نیست سه بار که اب بریزید پاک میشود البته در هر بار که اب میریزید باید غساله ی اب ها به وسیله ی چیزی مانند ابر یا پارچه جمع اوری شود البته غساله ی مرحله ی سوم واجب نیست. یاحق.


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -