مطالب خواندنی

حکم خون نجس در صورت نوزاد مرجع تقلید:آیةالله العظمی خامنه ای

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام. خون نجس است حتی به اندازه سر سوزن. تطهیر آن هم باید زیر آب جاری باشد چون غساله آب قلیل نجس است. نوزادی هشت ماهه دارم ک مدام صورت خود را چنگ می اندازد و به اندازه سر سوزن خون در صورتش می آید. صورتش را زیر شیر آب جاری میشورم و طفل معصوم آب در دهانش پر میشود.... عصبی میشوم از این موضوع... به شدت عصبی از اینکه مجبورم به خاطر اینکه مبادا نجس شوم طفل معصوم را اذیت میکنم. چه کنم؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب: بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
وقت شما بخیر و برکت و سعادت و نورانیت
بزرگوار
اولاً: ناخنهای نوزاد و بچه را {به شرطی که زجرش ندهید} کوتاه کنید تا به خاطر بلندی ناخن به خود آسیب نزند.
ثانیاً: دستکشهایی برای نوزاد هست که به دستش میکنند تا به خودش آسیب نزند.
ثالثاً: خودتان نباید اینگونه بچه را در زجر و آزار و مشقت قرار دهید.
رابعاً: ظاهراً شما وسواسی هستید و به همین خاطر به بچه آزار می رسانید و الا نباید آنقدر آب به صورت بچه جریان دهید که آب از صورتش به دهانش برسد و دهانش پر شود و زجر بکشد.
دختر بزرگوارم صرف نظر از ظلم و ستمی که به بچه می کنید در ریختن آب نیز اسراف میکنید.
راه طهارت و آب کشیده خون از صورت بچه این هست که اول خون را به وسیله دستمال کاغذی یا چیزی از صورت بچه تمیز کنید و سپس همین که زیر شیر آب بگیرید پاک می شود ولی دیگر لازم نیست که صورت بچه را آنقدر زیر شیر آب نگه دارد که دهانش پر از آب شود. یاحق.

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -