مطالب خواندنی

حکم دست دادنم به کافر مرجع تقلید: آیةالله العظمی سیستانی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام. وقت بخیر. اینجانب دختری هستم که رشته زبان انگلیسی خوانده ام و در اصفهان هستم. بعضی مواقع با توریستها خارجی انگلیسی صحبت میکنم که پیشرفت کنم در انگلیسی ولی بعد میفهمم که بودایی است گردنبندش را نشانم داد با او دست دادم موبایلم را به او دادم تا ایمیلش را تایپ کند حتی ی بار یکی از انها گفت کافر هست عکس هم انداخته ام با آنها چکارکنم؟ دستم را سه بار اب کشیدم ولی ناراحتم من چادری هستم. ایا لباسها و موبایلم و بقیه وسایلم که دست زدم نجس هست؟ باتشکر از پاسخ فرمایی شما.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی سیستانی(مدظله)
 

جواب:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
وقت شما به خیر و برکت و سعادت
دخترم ارتباط با کافر اشکال ندارد فقط وظیفه ای که دارید باید به آن وظیفه عمل کنید یعنی اگر دستش با رطوبت به دست یا بدن یا لباس یا وسایل شما رسید آنها را آب کشید و یک بار آب کشیدن زیر شیر کفایت می کند و نباید وسواسی باشید و بی خود سه مرتبه آب بکشید و آب هدر بدهید و البته لازم نیست کل لباس ها یا بدن یا وسایل خود را آب بکشید مگر اینکه یقین داشته باشید دستش با رطوبت به دست یا بدن یا لباس یا وسایل شما رسیده و با رطوبت دست او به دست یا بدن یا لباس شما سرایت کرده باشد.
در مواردی که:
(۱) یقین ندارید دست یا بدن یا لباس یا وسایل شما نجس شده یا نه
(۲) شک دارید که بدن یا لباس یا وسایل شما نجس شده یا نه
(۳) نمی دانید که آیا رطوبت سرایت کننده در دست او بوده یا نه
در تمام این موارد شرعاً حکم به نجاست دست یا بدن یا لباس یا وسایل شما نمی شود. یاحقّ.  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -