مطالب خواندنی

حکم عده عقدموقت مرجع تقلید: آیةالله العظمی خامنه ای

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال باسلام و وقت بخیر. میخواستم بدونم اگر خانمی با آقایی عقد موقت کرد و در مدت عقد نزدیکی از پشت صورت گرفته باشد و پس از پایان عقد با کس دیگری بدون نگه داشتن عده صیغه محرمیت خوانده و با نفر دوم هم رابطه داشته باشد اما نه در حد دخول، آیا زن بر نفر دوم حرام ابدی میشود؟ و اگر بعداز مدتی ب نفر اول برگردد نسبت ب آن شخص اول چگونه است
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 

جواب:

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علی عبادالله الصالحین
وقت همه مومنین به خیر و برکت و سعادت
اولاً: چرا باید خانمی تا این حدّ بی بند و بار و بی تقوا و بی ایمان باشد که حلال و حرام را رعایت نکند و خود را به گناه منکرات آلوده کند.
ثانیاً: اگر با نفر دوم هیچ گونه رابطه ای نداشته است چه از جلو چه از پشت حتی به اندازه ختنه گاه؛ هرچند گناه بزرگی انجام داده و حرام مرتکب شده است ولی ازدواجش پس از گذشتن عدّه مانعی ندارد.
ثالثاً: ازدواج و برگشت او به نفر اول نیز اشکال ندارد.
رابعاً: دوستتان را از گناهی که مرتکب شده و خشمی که از خداوند ممکن است دامنگیرشان شود بترسانید و بگویید توبه کند و تقوا پیشه کنند و به حرام خود را آلوده نسازد. یاحقّ.  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -