مطالب خواندنی

حکم مانع بودن کِرِم در وضو و غسل مرجع تقلید: آیةالله العظمی شبیری زنجانی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال ایا کرم یا همان روغن های ارایشی روی پوست مانع وضو وغسل است؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(مدظله)
 

جواب:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
وقت شما بخیر و برکت و سعادت
قبل از پاسخ به سؤال شما از باب امر به معروف به شما عرض می کنم که سعی بفرمایید نامه ها و پیام ها و گفتارتان را با مومنین و مسلمین با سلام آغاز کنید و زشت است مسلمانی با مسلمان دیگر هم کلام شود و در گفتگو و ارتباط باشد ولی از سلام کردن إبا کند و در سلام کردن بخیل باشد.
در صورتی که پماد یا کرم به خورد بدن رفته باشد و جرم پماد یا کرم روی بدن نمانده باشد مانع برای صحت وضو و غسل نیست. یاحقّ.  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -