مطالب خواندنی

حکم ازدواج با زن کافر؛ مرجع تقلید: آیةالله العظمی سیستانی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام علیکم . سی سال در اروپا زندگی میکنم. پنجاه ساله هستم و موفق به ازدواج مناسب هم نشدم. با توجه اینکه نماز هم می خوانم و روزه هم میگیرم و باتوجه به اینکه در اینجا ازدواج موقت هم برای غیرمسلمانان وجود ندارد میخواستم بدانم در صورت رابطه بین مرد مسلمان و زن غیرمسلمان تکلیف شرعی چیست . آیا میشود زن غیرمسلمان را که خواهان رابطه با مرد مسلمان است را در پیش خودم صیقه موقت کنم ؟ با تشکر از زحمات شما
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی سیستانی(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛سلام علیکم. عقد دائم با زن یهودی و مسیحی به احتیاط واجب جایز نیست ولی عقد موقت با آنها اگر مرد زن مسلمان نداشته باشد اشکال ندارد. یاحقّ.
منبع: https://www.sistani.org/persian/qa/0804/

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -