مطالب خواندنی

چگونه با زن شوهر دار محرم شوم؟

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با عرض سلام؛ بنده در فضای مجازی با خانمی متأهل آشنا شدم، و بعد از مدتی عاشق هم و بهم علاقه مند شدیم؛ شدت وابستگی و علاقه دو طرفه ما با هم مانع از قطع ارتباط میشود، او مرا به عنوان عشق دوم خود پذیرفته و راهی هم برای جدائیمان با وجود این شدت علاقه وجود ندارد و باید حتماً این ارتباط را داشته باشیم، و راه برگشت یعنی جدایی از هم نداریم؛ البته هیچوقت بنده راضی نیستم که به خاطر من ذره ای از احساس و ارتباطش با شوهرش کم شود و باعث برهم زدن زندگیشان شوم، راهنمائی کنید که چه راهی یا صیغه ای وجود دارد که ما فقط در فضای مجازی ارتباطی در حد الفاظ عاشقانه و دادن عکس به یکدیگر مجاز باشیم؟
مرجع تقلید: سایر مراجع
 
جواب: سلام علیکم؛ پناه بر خدا. پناه بر خدا از چنین افکار و رفتار.
چطور با وجود اینهمه علم و آگاهی و بالا رفتن میزان معلومات و اطلاعات عمومی دینی! شما به قبح چنین افکاری پی نبرده اید و خود را به ارتباط داشتن با نامحرم و زن شوهردار قانع کرده اید؟
از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط با نامحرم، چه ارتباط مستقیم یا چه غیر مستقیم، حتّی اگر با قصد لذت (جنسی) هم نباشد با خوف فتنه و ترس افتادن به گناه؛ جایز نیست و حرام هست و اشکال دارد چه برسد به اینکه شما با قصد لذّت و دادن عکس به یکدیگر و بیان الفاظ عاشقانه با یکدیگر به این ارتباط معصیتبار آلوده شده اید.
ارتباط با زن شوهر دار از گناهانی است که عقوبت سنگینی را در پی دارد. این گناه؛ مانند لجن زار متعفنی است که هرگاه کسی در آن فرو رفت بوی تعفنش مشام فرشتگان و اولیاء خدا را آزار میدهد و سبب نفرینشان میشود و نفرین آنها نیز سبب نکبت و وزر و وبال اولاً برای خود شما دو فرد آلوده به گناه و ثانیاً برای جامعه ای که امثال شما را نهی از منکر نمیکنند میگردد. در حدیث آمده: «...ما ظهر الربا والزنا في قرية إلا أذن الله بإهلاكها...» زنا و ربا در مردم و اهل منطقه ای ظاهر نمیشود مگر اینکه خداوند به ملائکه عذاب اجازه هلاکت آن قوم را میدهد...
آیا واقعاً شما از زشتی و قبح این گناه اطلاع ندارید؟ آیا شما اگر ازدواج کنید - و غیرت داشته باشید - چنین اجازه ای را میدهید که کسی با همسر شما چنین رابطه ای در فضای مجازی داشته باشد؟ مطابق با معارف اسلام هر دو نفر شما گناهکار و خیانت کار محسوب میشوید. در گناهتان که شکی نیست. در خیانتتان نیز شکی نمیباشد هم خیانت آن زن شوهر دار به شوهرش و ناموس مردم و هم خیانت شما به ناموس مردم و زحمات انبیاء عظام و خون اولیاء خداوند و شهداء اسلام که برای طهارت و پاکی و پاکیزگی جامعه از گناه و روابط نامشروع جان فشانی کرده اند. از افکار سخیف و گناه ذهن و تصورات شیطانی که دارید توبه و استغفار کنید و به خداوند پناه ببرید و دامن و روح و روان خود را به گناه؛ خصوصاً چنین گناهانی آلوده نسازید. یاحقّ.

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -