مطالب خواندنی

حکم شستن لباس با ماشین لباسشوئی (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال ایا اگر ماشین لباس شویی اتوماتیک لباس ها را دو بار با ابی که ابتدا کر است و پس از قطع جریان اب قلیل می شود اب کشی و اب ان ها را خارج نماید خود لباس شویی نیز به تبعیت از لباس ها پاک می شود؟
با توجه به این که از رسیدن اب کر به تمام قسمت های ماشین مطمئن نیستم ولی از رسیدن دو بار اب قلیل به تمام قسمت های ماشین اطمینان دارم
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛ در صورتی که پس از شسته شدن لباس با ماشین لباسشویی؛ جرم و عین نجاست برطرف شده باشد لباس (بارعایت تعدد در شستن لباس با آب قلیل) پاک می شود، و پس از پاک شدن لباسهای نجس و آب کشی آن، ماشین لباسشوئی نیز به تبعیت پاک می شود. یاحق
با سلام آیا درب ماشین لباس شویی و لاستیک دور آن که لباس ها به آن ها نیز میخورند به تبعیت پاک می شوند؟
اگر بعد از زوال عين نجاست، آب متصل به لوله در داخل ماشين لباسشويى (بارعایت تعدد در شستن لباس با آب قلیل) به لباس‌ها و همه قسمت‏هاى داخل ماشين برسد و از آن جدا و خارج شود، محکوم به طهارت است. یاحقّ.

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -