مطالب خواندنی

ازدواج های غیر جایز

بزرگ نمایی کوچک نمایی

سوال: جوانی هستم 24 ساله بعد از آمادگی برای ازواج و توبه متوجه شدم که با برادر آن دختر لواط داشته ام ولی دخول صورت نگرفته است یا این که شک دارم که اگر دخولی صورت گرفته به میزان خیلی کم و کمتر از ختنه گاه بوده است آیا ازدواج من با آن خانم مشکلی دارد تو را به خدامرا راهنمایی کنید. مرجع: آیت الله خامنه ای(مدظله)

پاسخ: پسرم! 1-  اگر توبه کرده باشید یقینا خداوند توبه پذیر است و با لطف و رحمتش گنهکاری را که از گناهش پشیمان شده  و شرمنده گردیده است را حتما می بخشد و از این جهت نگران نباشید.و ناامیدی از لطف و بخشش خداوند گناهی نابخشودنی است. پس امید به بخشش داشته باشید.

2- اگر دخول صورت نگرفته باشد  یا کمتر از ختنه گاه داخل شده یا شک در دخول باشد در هیچ یک از این سه مورد عقد اشکال ندارد.  ولی در همین مورد که شک دارید برای رسیدن به یقین حتما فکر و تحقیق و تفحص نکنید و با توکل به خداوند و امید به رحمت حضرت حق ازدواج کنید ولی تقوا پیشه کنید.برای موفقیت در زندگیتان چند توصیه به شما با تاکید سفارش می شود:

1- نمازها خصوصا نماز صبح را اول وقت بخوانید . 2- مواظب باشید گناهی مرتکب نشوید و واجبی را ترک نکنید و در صورتی که غیر از این شد حتما بلافاصله توبه کنید. 3- هر شب سوره واقعه و هر روز سوره یاسین را بخوانید. 4- احترام پدر و مادر خود و همسر را بگیرید و اول شب و اول روز صدقه را فراموش نکنید. همین سفارش را به همسرتان منتقل نمایید و ایشان را نیز به رعایت این دستورالعمل ها وادار نمایید.

*****

سؤال: آیا ازدواج با خواهر همسر در زمان حیات همسر صحیح است؟ حالا اگه اونو به عنوان کنیز کسی به خونه ببره چطور؟
پاسخ: ازدواج با خواهر همسر تا زمانی که همسر در عقد انسان باشد جایز نیست تنها در صورتی جایز است که همسر طلاق بگیرد یا از دنیا برود. و نمی توان خواهر همسر را به عنوان کنیزی گرفت.
*****
سؤال:جوانی 30ساله و متاهل هستم مدتی است که خواهر همسر اینجانب مطلقه شده است آیا می توانم با ایشان عقد موقت منعقد نمایم یا نه و کلا شرایط آن چیست؟ نام مرجع: آیت الله خامنه ای(مدظله)
پاسخ: ازدواج با خواهر زن شرعا حرام است و جایز نیست مگر پس از فوت یا جدایی از همسر.در پرهیز از گناهان و عمل به وظائف شرعی موفق باشید
*****
سؤال: زن 35 ساله که شوهرش 5 سال است بخاطر تصادف فلج و قطع نخاع شده، اگر بخواهد با پسری همبستر شود راهی هست که گناه نباشد که طلاق نگیرد چون میخواهد از شوهرش پرستاری کند ولی تمایلات جنسی هم دارد مرا راهنمایی کنید. نام  مرجع: امام خمینی(ره)
پاسخ: زنی که شوهر دارد ولو سالها شوهرش بدلیل هر بیماری از آمیزش ناتوان باشد نمیتواند با کسی همبستر شود و در صورت همبستری زنا محسوب میشود و راهی ندارد مگر اینکه طلاقی واقع شود. در عمل به تقوا و ایمان موفق باشید.

  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -