مطالب خواندنی

مشکوک بودن نجاست اشیاء (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام، در یک روز گرم تابستان آمپولی تزریق کردم. میدانستم لباس زیرم به اندازه نوک خودکاری خونی شده است. با ماشین شخصیم به سمت منزل حرکت کردم. وقتی رسیدم به پشت شلوارم دست کشیدم. کاملا خیس عرق بود. به قدری که صندلی ماشین هم مرطوب شده بود. کیف و وسایلم را برداشتم و به داخل منزل رفتم. تکلف من در آن لحظه چه بود؟ آیا باید خودم ، لباسهایم، کیفم، صندلی و درهای ماشینم را آبکشی میکردم؟ من این کارها را نکردم. حتی با همان لباسها نماز هم خواندم. میخواستم بدانم آیا نمازم قبول نبود؟ یا من گناهی در آن لحظه مرتکب شده ام؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب البته فقط همان مقداری که یقین به نجاست دارید چه در لباستان باشد و چه در بدن باشد نجس می باشد ولی مابقی بدن و لباس ها پاک می باشند و نیز عرق بدن موجب سرایت نجاست از آن نقطه نجس به سایر جاها نمی شود بنابراین صندلی ماشین و وسائل و سایر اشیاء همه پاک هستند و حتی اگر با همین مقدار خون که در لباستان بوده نماز خوانده باشید نمازتان قبول است والبته گناهی هم مرتکب نشده اید. یاحق


  نسخه مناسب چاپ | خروجی word | ایمیل | 

 
پاسخ به احکام شرعی

فید سایت

 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -